Blog

Na co se nejvíc ptáte? Rozdíl mezi olejem, balzámem a voskem na vousy

Na letošním veletrhu Interbeauty a World of Beauty and spa jste se nejvíc zajímali o naše oleje na vousy. Ptali jste se na složení a na výhody pravidelného používání. O tom už píšeme v dřívějším článku zde na blogu. Dále pak následovala otázka v čem se olej liší od balzámů na plnovous a nebo od vosku na knír (či na vousy). A na to se podíváme nyní.

Zásadní rozdíl a efekt bych asi viděl v tužící síle, a to v tomto vzestupném pořadí: olej - balzám - vosk. Olej jako takový vosuy umí příjemně zjemnit a učinit je trochu poddajnějšími. V kombinaci s dobrým kartáčem z kančích štětin je můžete do jisté míry zkrotit. Ale pokud máte silně rebelující vous loupežníka Rumcajse, tak Vám to stačit určitě nebude. Postrádá totiž složky pro udržení tvaru vousu.

tuzeni_1

Balzámy už jsou svými vlastnostmi a složením vhodnější pro tvarování neposedných vousů a vytvoření více upraveného dojmu. Tuhý balzám je potřeba nejprve pořádně rozehřát v prstech a následně nanést na vousy, kde zase "zatuhne" . Hlavní roli hrají složky jako včelí nebo kandelilový vosk, kakaové či bambucké máslo a třeba i lanolin. 

Ve vosku na vousy, od kterého čekáme opravdu výrazný styling a nakroucené kníry, hrají výše zmíněné přírodní vosky absolutní prim. To aby bylo dosaženo nejlepšího toužícího efektu. Aplikace je stejná jako u balzámů, přičemž vosk je ještě o něco tužší a je potřeba ho opravdu velmi důrazně promnout a zahřát. Výsledkem si ale můžete být jisti. Knír nebo vousy zvládnou s voskem i krkolomnější úpravy.

 

 

Po čem klouže žiletka?

Nedávno jsme se zabývali tím, zda si pro holení vybrat klasický žiletkový strojek nebo shavettu (viz článek). Nyní se pobavíme o kosmetických přípravcích na holení jako jsou pěny, krémy, mýdla nebo u barberů populární transparentní holicí gely.

Mezi běžnou veřejností jsou dnes asi nejrozšířenější „instantní“ pěny ve spreji. Po stisknutí dávkovače máte okamžitě silnou a bohatou pěnu, kterou jednoduše nanesete svými prsty. U nás naleznete jak praktické cestovní tak větší domácí varianty od italského výrobce Proraso. Nevýhodou může být ale hutnost a neprůhlednost pěny, nepřesné nanášení pomocí prstů a bohužel také větší obsah ropy a chemie právě pro možnost uschovat přípravek v tlakové nádobě tak, aby po jejím opuštění pěnil a pěnu držel.

Čím se holí Lev Salónů__2

Do podobné kategorie bych zařadil krémy a mýdla. Princip je zde velmi podobný, ovšem se zcela jasným rozdílem - mýdlo je tuhé a krém je, no jak to říci inteligentně, krémový. Problematika tkví ovšem trochu jinde. Pro jednu sortu si musíte zakoupit vlastní misku na rozdělání pěny štětkou. Jsou to krémy v tubě a samostatně prodávaná tuhá mýdla (bez dózy). Pro tu druhou sortu je typické, že je již v praktické plastové nebo plechové dózičce, ve které ji můžete štětcem rovnou rozdělat a nanést. Ve výsledku je to pak spíše otázka toho, zda chcete mít v koupelně pěknou nerezovou či keramickou misku a nebo dózu od výrobce. Výhodou je zde vždy tenčí pěna a nanášení štětcem.

Poslední a nejnovější přípravek je transparentní neboli čirý gel. Je v dóze nebo tubě a nanáší se prsty. Zde ovšem nepřesné nanesení nevadí, jelikož přes gel přesně vidíte, co holíte. Optimální pro přesné kontury a tedy i práci barberů. K tomu všemu je složení navíc velmi šetrné a téměř přírodní. U nás doporučujeme především transparentní gel značky Be-Viro.

Koule v suchu, aneb přichází vedra

Léto už je za chvíli zase tady. Teplota venku stoupá a vy se začínáte potit. Někomu se potí ruce, někomu záda, jinému podpaží a většině z nás se potí (buďme k sobě upřímní) intimní partie. Na tuhle ránu pod pás (doslova) ovšem myslel výrobce kosmetiky Below the Belt Grooming, jehož produkty nyní nabízíme!

Jejich přípravky využijete nejen v každodenním shonu ale i při letních kratochvílích, kterými jsou bezpochyby festivaly či jiné výlety za kulturou nebo do přírody. Naše intimní sprcha se mimo civilizaci velmi dobře hodí, ale pojďme popořadě.

 

 below x

Intimní sprcha ve spreji představuje instantní řešení absence sprchy běžné. Přípravek nanesete do oblasti třísel a okolo Vašich "cenností", necháte zaschnout a jste jako po koupeli. U sprch nabízíme i speciální variantu bez parfemace pro ty z vás s citlivější pokožkou.

Druhým typem produktu je antiperspirant a deodorant v jednom. Jedná se o příjemný chladivý gel, který nanasete na inkriminovaná místa. Po zaschnutí Vám zajistí několikahodinovou ochranu před pocením a zápachem. Taktéž zde můžete vybírat ze 3 různých vůní.

Zkrátka koule v suchu kdekoliv!

Hedvábná nebo syntetická stezka?

Na našem facebookovém profilu jsme zaznamenali kontroverzní ohlasy k použití syntetického hedvábí (polyesteru) při výrobě kravat či askotů. Sami nabízíme zatím jenom variantu "umělou" a máme své důvody, proč se držíme právě té. Chtěli bychom se zaměřit na výhody i trable, které jednotlivé materiály přinášejí a objasnit, proč mají oba stále své místo v oděvním průmyslu.

silk

 

Pravé hedvábí již po tisíciletí figuruje v mezinárodním obchodě a v mělo též vliv na tvorbu obchodních uzlů a společností. Je to luxusní látka, která se vyznačuje typickým tlumeným leskem, vysokou pevností, prodyšností a příjemností dotyku na holém těle. Nenechte se ale mýlit, protože právě na hedvábí mohou vznikat alergie, jelikož se jedná o přírodní materiál (obsahuje tudíž přírodní proteiny, co by alergeny). Tento dávný znak luxusu je také extrémně náročný na údržbu, snadno se mačká, špiní a lehce se propotí. Problematické je čištění, žehlení a při uložení do skříně je potřeba bránit ho proti molům.

Opačnými vlastnostmi pak disponuje polyester (tedy ta forma, která svými technologickými postupy při výrobě připomíná hedvábí). K jeho výhodám patří následující:

  • nemačká se,
  • rychle prosychá,
  • nepodléhá molům,
  • snadno se čistí.

A samozřejmě má i svá negativa, neboť polyester může při častém čištění či praní žmolkovatět a není tak prodyšný. Nicméně domníváme se, že v případě kravat, které stejně nenosíte na holém těle, ale v límci Vaší košile, se nejedná o zásadní problém. Askoty se již do kontaktu s kůží dostanou, ale opět na velmi malé ploše.

V současnosti je drtivá většina kravat na trhu z polyesteru. Někteří prodejci uvádějí, že jsou jejich produkty vyrobeny z kvalitního nemačkavého materiálu. Nemůže to tedy být nic jiného než polyester. 

Závěrem bychom tedy rozhodně nedoporučili syntetické hedvábí například při výrobě spodního prádla :-) , ale pokud jde o módní doplňky, tak za něj s klidem dáváme pomyslnou ruku do ohně. Podobnou analogii bychom mohli najít i v automobilovém průmyslu, kde se u luxusních modelů aut německých značek v ceně několika milionů již dávno při výrobě předních masek nepoužívá chromovaná ocel ale pouze její umělohmotná náhražka. Zkrátka výhody převažují nad tradicí.

 

 

 

Období plesů, čas bálů

Každoroční plesová tradice se v Čechách rozrostla mezi nejširší veřejnost už v 19. století. Měsíce leden, únor a někdy i začátek března jsou protkány nejrůznějšími bály konanými z rozličných důvodů. Však ono taky tenkrát nebylo v tomto čase moc co dělat :-)

A tak nám rychle vznikly plesy maturitní, čistě taneční, maškarní, mysliveské, hasičské, firemní, primátorské, masopustní, vojenské, sousedské, farní, dobročinné, sportovní, reprezentační, skautské, hejtmanské... A všechny další možné variace a odnože toho, co všichni dobře známe a na co se celý rok těšíme.

Všechny tyto akce, ale mají odjakživa něco společného, a sice příjemnou povinnost vzít si společenský oblek. Pro každého Lva Salónů je to samozřejmě vítaná příležitost dostat ze sebe to nejlepší. A to především výběrem vhodných a výrazných doplňků, které ho i v plesovém davu odliší od ostatních.

Náš výběr úžasných dřevěných motýlků, ozdob do klopy, kravatových spon, manžetových knoflíků, askotů nebo kravat je určený právě pro tyto příležitosti!

 

kolaz

 

 

 

Vánoční sado!

Lékem na (před)vánoční dárkové sado(maso) jsou jedině naše vánoční dárkové sady!

vanocni sado

Už je to zase tady. Stres v práci, uzávěrky, přeplněná nákupní centra a tuna starostí s vánočními dárky. Co koupím tomu a co tamtomu? A hodí se to k sobě? Není jedna věc málo a do čeho to zabalím?

Na to jsme mysleli za Vás a připravili pro všechny Lvy Salónů (ať už v roli kupujících či obdarovaných) pečlivě vybrané vánoční sety.  Kromě běžných dárkových balení známých značek jako jsou Proraso, Morgan's či Captain Fawcett však máme ještě něco navíc. A sice balíčky sestavené především z arzenálu našich privátních Lvích produktů. Račte nahlédnout a kliknout na konkrétní sadu:

 2018-11-22 10_25_15-Štramákova záchranná retro sada - Lev Salónů2018-11-22 10_26_22-Vousáčova dárková sada kartáče, hřebenu a oleje Be-Viro - Lev Salónů2018-11-22 10_22_56-Fešákova sada pro přesné kontury od Lva Salónů - Lev Salónů2018-11-22 10_25_49-Švihákova kosmetická sada balzámu, nůžek a hřebenu - Lev Salónů

2018-11-22 10_21_03-Sada na holení se shavettou černá Lev Salónů - Lev Salónů2018-11-22 10_23_25-Sada na holení Empire chromová - Lev Salónů2018-11-22 10_24_41-Dědova velká kosmetická sada pro nejdrsnější chlapy - Lev Salónů

 

Kosmetika z doby kazetové

Kosmetika, která frčela dlouhá léta, a to ještě daleko před tím než se začalo cinkat svazky klíčů při sametové. Tenkrát neměli naši dědové, tátové a ti zralejší z nás moc na výběr. Řekněme, že portfolio ryze pánské kosmetiky a produktů na holení nebylo v drogérce úplně široké. Přesto u nás na trhu byly kvalitní produkty, které díky svému jedinečnému charakteru a decentnímu výrazu přetrvaly až dodnes.

Náš výběr české retro kosmetiky není jen na vzpomínání, ale dokáže lehce konkurovat všem současným evropským brandům. Račte si vybrat kolínské vody, vody po holení či pěnivé krémy a mýdla zvučných jmen. Vždyť právě v dobách slávy těchto značek vznikl i pojem Lev Salónů.

Muži tehdy voněli převážně mýdlem (samozřejmě s jelenem) a tolik rozšířeným Pitralonem, který v naší retro sekci také najdete. Oblíbené byly ale také imitace německých a britských kolínských vod, které vyráběla česká firma Alpa. Pozadu pak nezůstala ani značka Astrid se svým Diplomatem nebo luxusní Denim importovaný z Itálie.

Holení pak bylo ve znaku klasických žiletkových strojků, pěna se běžně rozdělávala štětkou z mýdla v kelímku (značky Barbus, Pitralon). Nepřipomíná Vám tenhle koncept něco? :-)lev salonu kazeta sdileni

A je tu Kníropad!

Na každoroční listopadovou akci Movember se připravil i Lev Salónů a nechal si narůst stylový "smeták". Na jeden měsíc se z nás stanou čistokrevní knírači a až kníropad skončí, spadnou i kníry a naše myšlenky se přesunou k Vánocům.

Připomeňme si ale hlavní a nejdůležitější myšlenku Movemberu, jakožto charitativní akce, která prostřednictvím kníru, tedy ryze mužského znaku, upozorňuje také na ryze mužské choroby a nutnost jejich prevence. Jak říkají zakladatelé Movemberu, chraňte sebe, své kamarády, táty, syny, bráchy! Nejdůležitější na Movemberu totiž není nechat si narůst knírek, ale pojí se s tím také to, že se vybírají peníze na pomoc chlapům, kteří bojují se zákeřnými nemocemi, a to s rakovinou prostaty a rakovinou varlat. Znakem knírku pak každý přispívá ke zvýšení povědomí o této problematice, což je neodmyslitelná součást. Pokud chceš zjistit víc informací, najdeš je na: https://cz.movember.com/

A znáte #prsakoule? Tady naučí každého správně se samovyšetřit v rámci prevence, což ale neznamená, že jako lev salonů to musíš dělat sám! Víc informací najdeš na:  https://www.loono.cz/samovysetreni/

My jsme pro vás vybrali kníraté produkty, abyste se mohli hrdě zapojit a rozšiřovat movemberovou myšlenku.

Klikni na obrázek a ten Tě přenese do naší movemberové sekce!

 

lev sdileni

Kontury ostré jako břitva

Precizně vyholené kontury - základ dobře vypadajícího vousu! Na líci nebo na krku. A k tomu pravidelný knír. Vše se počítá.

Často ale není lehké vykouzlit kontury přesně, ostře a ještě navíc symetricky. Zvlášť, když si svou hřívu upravujete sami doma před zrcadlem. Občas to může někde ujet nebo přečnívat a co pak s tím?

beard-eyewear-face-874158

Pro všechny Lvy Salónů je tu menší trik. Tvarovátko na kontury, které jednoduše přiložíte na tvář nebo na krk a pak už jen holíte jako podle šablony. Je vyrobeno z kvalitního broskvového dřeva a jako bonus Vám poslouží ještě jako hřeben, kterým zkrotíte vousy nebo vlasy.

S touhle vychytávkou budete vždy Lev Salónů!

 

P5082024P5082025

Extravagance ve dřevě - netradiční motýlky

Někdo může tento (dnes už nejen pánský) doplněk považovat za výstřednost, pro jiného je to běžná věc. Ale i my Lvi Salónů, co si běžně zdobíme hřívu tímto dřevěným okřídlencem, se často setkáváme s překvapivými reakcemi okolí. Samozřejmě pozitivními! Jak by taky ne, když jsou z našeho portfolia.

banner motýlí

S krátkou košilí ležérně nebo s dlouho formálně. A ještě lépe s dřevěnými manžetovými knoflíčky nebo brýlemi.  Záleží jen na Vás jaký tvar, dekor nebo látku stuhy si vyberete. Je libo hladký, lakovaný, mořený, gravírovaný nebo vyřezávaný? Prostě takový, ve kterém se cítíte dobře, ve kterém jste Lev Salónů!

banner motýlí2

Pro upoutání pozornosti, získání pocitu nonšalance a odlišení se od davu je to nástroj přímo optimální. Ať už se vyrazíte projít na "náplavku" nebo mu protáhnete křídla spolu s Vaším svátečním oblekem na plese. Poznáte proč se mu říká motýlek - sletí se k Vám totiž skupina obdivujících.

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.