Hřeben nebo kartáč na vousy?

Hřeben nebo kartáč na vousy?

Hřeben a kartáč na vousy. Jaký je mezi nimi rozdíl? Je vůbec nějaký?

Jestli si na pěstování plnovousu nezakládáte, je možné, že jste o nich nikdy neslyšeli. Pokud ale už nějakou tu bradku máte a také nevíte, je možná na čase se začít zajímat. Jejich používání je rozhodně žádoucí a znamená taky, že to se svými vousy myslíte doopravdy vážně. O vlasy se přeci taky nějak staráte – a vousy potřebují minimálně stejnou péči.

hřeben-nebo-kartac-na-vousy

Rozdíl mezi hřebenem a kartáčem

Kromě na první pohled zřejmého rozdílu ve vzhledu je rozdíl i v jejich využití.

Hřebeny se hodí spíše pro muže, kteří se už mohou pochlubit delším plnovousem. Jsou vyráběny především na to, aby rozčesaly zamotané vousy. Nejčastěji bývají vyráběny z plastu či ze dřeva. Jejich zuby jsou jemnější než u hřebenů na vlasy.

Na druhé straně kartáče na vousy jsou dobré ke stimulaci folikul, přispívají ke správnému uvolňování olejů a masírují kůži. Hodí se i na tvarování vlasů – na řadu tedy přichází hned po rozčesání hřebenem. Kartáče jsou nejčastěji vyráběny ze dřeva, do kterého jsou zasázeny štětiny přírodního původu – tradičně kančí.

Jak hřeben a kartáč používat?

Nejprve je dobré si uvědomit, že pokud máte delší vousy a chcete jim dopřát dostatečnou péči, s nejvyšší pravděpodobností si budete muset pořídit jak hřeben, tak kartáč. Samotným hřebenem totiž nejspíš nezvládnete závěrečný styling a kartáčem si zase vousy pořádně nerozčešete.

Jestli si ale udržujete krátký vous, který pravidelně zastřiháváte, nejspíše se bez kartáče a hřebenu obejdete. Ve zkratce platí, že čím delší plnovous máte, tím více byste se o něj měli starat.

Nejlepší čas pro použití hřebenu je po sprše nebo po umytí obličeje. Nejprve nechejte vousy uschnout (na vzduchu, nepoužívejte zbytečně fény ani jiné pomůcky) a pak začněte rozčesávat. Je dobré začít u konečků a postupně se propracovat až ke kořínkům. Důležité je také zvolit správnou hustotu zubů na hřebenu – s moc jemným hřebenem byste opravdu husté vousy rozčesávali velmi obtížně.

Po hřebenu přichází na řadu kartáč, kterým celý proces završíte a dotáhnete k dokonalosti. Pomůže zajistit správnou cirkulaci krve a zbaví se částeček odumřelé kůže a jiných věcí, které nejsou potřeba. Zároveň jej můžete využít k aplikaci olejů a balzámů, které se díky kartáči mnohem snadněji vstřebají.

Zpět do obchodu
Předchozí krok
Předchozí krok

Poznámka a registrace