Jak na pánský účes z pohodlí domova?

U domácího stříhání se muži rozdělují na dvě skupiny. Jsou chlapi, kteří si bez kadeřnických rukou profesionála nenechají upravit ani vlásek, ale jsou i tací, kteří plně důvěřují svým blízkým a nechají se ostříhat v domácím prostředí. A o těchto mužích bude právě dnešní článek. S tímto detailním manuálem pro Vás však bude domácí stříhání hračka!

Jak si doma upravit vlasy

Jak se ostříhat doma? Jednoduše! 

Je sice pravděpodobné, že účes nebude jak z profesionálního Barbershopu, můžete pro to však udělat maximum. A jelikož je v poslední době v módě tzv. Taper Fade sestřih, prozradíme Vám jednoduché kroky k jeho dosažení.

Krok 1: Potřebné rady a nástroje. Hned v úvodu stříhání budete potřebovat holící strojek na vlasy s různými nástavci. Doporučeno je holit vždy proti směru vlasů. Tím nevynecháte žádný vlas a docílíte rovnoměrného střihu. Pod sebe si určitě dejte něco, z čeho vlasy lehce setřepete, jako je například velký ručník.

Krok 2: Upravte si linie! Horní vrstvu vlasů, která zůstane dlouhá načešte dopředu a pokuste si připravit linie, od kterých budete vlasy zkracovat do ztracena. Vlasy si můžete namočit, aby se nepletly mezi ostatní.

Krok 3: Začínáme zkracovat do ztracena první vrstvou! Zní to možná jednoduše, ale chce to hodně trpělivosti. Princip spočívá v tom, že od temene hlavy směrem dolů budete postupně snižovat nástavec! Nejdříve si tedy připravte nejdelší nástavec, kterým budete stříhat první vrstvu (záleží, jak chcete krátký účes), doporučujeme 5 milimetrů. Tímto nástavcem oholte vlasy na bocích i vzadu od temene až ke krku po celé hlavě, kde chcete vlasy zkracovat.

Krok 4: Druhá vrstva! Dále si vyměňte nástavec za další, přibližně o 1 až 2 milimetry kratší. Tímto nástavcem uděláte další vrstvu tak, aby část delších vlasů zůstala nahoře. V přechodu do ztracena zastřihovač lehce odtáhněte, aby byl přechod přirozený a netvořil ostré hrany.

Krok 5: Třetí Vrstva! Tato poslední, konečná vrstva bude vyholena opět o něco kratším nástavcem, přibližně o milimetr. Nástavcem stříhejte vlasy od krku a opět nástavec lehce odtahujte od hlavy. Hrubý sestřih máme hotový a důležité je, aby nikde nezůstala viditelná hrana.

Krok 6: Dolaďte detaily! Zátylek vyholte úplně do hola. Tím celý účes krásně vynikne a vy se tak aspoň nebudete muset další týden znovu stříhat. Nastává také prostor pro doladění detailů. Opatrně upravte účes kolem uší a spánku a oholte chloupky na krku. Odstraňte přebytečné neostříhané nebo zapomenuté vlasy. Můžete také doladit tvar celého účesu. 

Krok 7: Vršek žádnou drastickou změnu nepotřebuje. Stačí pouze upravit vlasy v přechodu do ztracena.

Krok 8: A máme hotovo! Teď už jen zbývá dodat vlasům závěrečný styling pomocí vhodných produktů. 

Váš tým Lev Salónů!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení