Jak se holit shavettou

Jak se holit shavettou?

Holení shavettou je přesné, levné, stylové a ekologické! Jedním břitem se holí praví Lvi Salónů. Udělej si na sebe čas a proměň holení v oblíbený rituál!

Shavetta nabízí přesné oholení a neexistuje přesnější nástroj, pokud se s ním správně zachází. Při prvním holení shavettou můžeš mít lehký pocit nejistoty a obavy, to ale po pár oholení rychle zmizí. Shavetta se spíše používá pro upravené a přesné kontury, či na dotvarování tvaru vousů. Můžeš ji ale využít i pro oholení celé tváře, pokud už si s shavettou věříš. Holení shavettou praktikovali i naši dědečci, což je velkým důkazem kvality, jelikož se shavetta používá i dnes v těch nejlepších barbershopech.

 

Příprava na holení 

Nejprve si musíš do shavetty připravit žiletku, kterou rozpůlíš přehnutím už v obale, bez které ho by ses mohl pořezat. Otevři shavettu a polovinu žiletky vlož dovnitř. Každá shavetta má jiné otevírání a nabíjení, tudíž neexistuje jeden přesný návod. Pokud je žiletka upevněna, nabití shavetty bylo úspěšné. Žiletku musíš pravidelně měnit (vydrží zhruba 2-3 oholení, ovšem to si musíš sám vyzkoušet). Kvalitní žiletka je naprostým základem!

 

Před holením a samotné holení

Jako před každým holením by sis měl na tváři roztáhnout póry, ať už horkou sprchou, koupelí nebo přiložením horkého ručníku na tvář.

Dále můžeš použít kosmetiku před holením, která ti pokožku ideálně připraví na holení.

Nutností je kvalitní kosmetika na holení (mýdlo, gel či pěna na holení) po které bude žiletka krásně klouzat a nedojde tak k pořezání. Můžeš využít i misku na holení, ve které si pěnu pomocí štětky rozmícháš. Štětkou také naneseš přípravek na místa, které chceš oholit. Nech přípravek chvíli působit, tvoje vousy to změkčí a holení bude poznatelně snadnější.

Při samotném holení je doporučeno držet ostří proti kůži do 40 stupňů a hol po směru růstu vousů. Pokud bys chtěl oholení plně do hladka, můžeš shavettu otočit a holit proti směru růstu, to však ale až po holení po směru. Pokud bys holili ihned proti směru, tvoje pokožka by ti nepoděkovala.

 

Po holení

Po holení si obličej opláchni od vousů a zbylého přípravku na holení. Obličej usuš a aplikuj kosmetiku po holení (například voda po holení, která o něco více pálí, ale zato rány pořádně zatáhne). Pokud ti teče krev (po prvním holení shavettou určitě bude), použij ten nejlepší přípravkem pro zastavení krvácení = kamenec. Ten si jednoduše namoč do vody a přilož na ránu. Ta se zcela uzavře a krvácení po chvíli pomine. Pokud máš citlivou pokožku, můžeš použít jakýkoliv balzám po holení, který pokožku zklidní. Můžeš aplikovat i hydratační krém, pokud víš, že ti holení vysušuje pokožku. Pokud chceš krásně vonět, použij kolínskou.

A teď už nezbývá nic jiného, než se vydat na pořádný Lov!

Váš tým Lev Salónů.

jak se holit shavettou