Jak si uvázat kravatu III.

Jak si uvázat kravatu III.

Ve třetím díle našeho vázankového seriálu se odvážeme a ukážeme Vám to nejsložitější, co si můžete na krku vykouzlit. Jsou to komplikované a předimenzované uzly pro vázankové nerdy, kteří mají natrénováno a ví, v jakém bodě přesně začít, aby člověku na konci zbylo pod uzlem aspoň trochu kravaty. Oproti předchozím dílům tu ale nebudou obrázkové návody „krok za krokem“.

 

Eldredge

Začneme obskurním uzlem Eldredge. Doporučujeme trénovat s vázankami z polyesteru, protože se nezmuchlají, i když je zauzlujete padesátkrát po sobě. A to je při tréninku nového uzlu tohohle kalibru celkem potřeba. Eldredge je široký, přebujelý a výrazný. 

eldredge

Volíme vždy jednobarevnou kravatu bez vzorků, jinak by to působilo chaoticky a uzel by nevynikl.

 

Trinity

Další kuriozitkou je Trinity. Fascinující obskurnost. Souměrný uzel, který se z dálky snadno splete s Windsorem či jiným běžným širokým uzlem. Z blízka je ovšem patrné, že se skládá ze tří pravidelných dílů, které budí dojem opravdové extravagance.  
Pozornost vzbudí, ale pro mě platí to, co u Eldredge – na jakoukoliv oficiálnější příležitost si ho nedoporučujeme brát. Pokud se ale chystáte na párty, kam by se náhodou hodila kravata, sáhli bychom dnes právě po tomhle kousku, protože s ním budete Lev Salónů. 

trinity

Zde je velmi dobrá decentní pruhovaný kravata, protože už z dálky zdůrazní koncept uzlu.

 

Van Wijk

Jako poslední uzel tohoto článku i seriálu zároveň volíme v podstatě jednoduchý ale ojedinělý Van Wijk. Osobně mu říkáme král Albert, protože oproti princi Albertovi z druhého dílu mojí série, má ještě jednu otočku navíc.
Uzel je to široký a zároveň dlouhý. Přiznané obtočení působí dojmem nedbalé elegance ale zároveň nebudí dojem přebujelosti a okázalosti. Van Wijka bych v téhle trojici označil za nejlehčí a zároveň nejuniverzálnější uzel pro všechny příležitosti.

van wijk

Zpět do obchodu
Předchozí krok
Předchozí krok

Poznámka a registrace