Na co se nejvíc ptáte? Rozdíl mezi olejem, balzámem a voskem na vousy

Na letošním veletrhu Interbeauty a World of Beauty and spa jste se nejvíc zajímali o naše oleje na vousy. Ptali jste se na složení a na výhody pravidelného používání. O tom už píšeme v dřívějším článku zde na blogu. Dále pak následovala otázka v čem se olej liší od balzámů na plnovous a nebo od vosku na knír (či na vousy). A na to se podíváme nyní.

Zásadní rozdíl a efekt bych asi viděl v tužící síle, a to v tomto vzestupném pořadí: olej - balzám - vosk. Olej jako takový vosuy umí příjemně zjemnit a učinit je trochu poddajnějšími. V kombinaci s dobrým kartáčem z kančích štětin je můžete do jisté míry zkrotit. Ale pokud máte silně rebelující vous loupežníka Rumcajse, tak Vám to stačit určitě nebude. Postrádá totiž složky pro udržení tvaru vousu.

tuzeni_1

Balzámy už jsou svými vlastnostmi a složením vhodnější pro tvarování neposedných vousů a vytvoření více upraveného dojmu. Tuhý balzám je potřeba nejprve pořádně rozehřát v prstech a následně nanést na vousy, kde zase "zatuhne" . Hlavní roli hrají složky jako včelí nebo kandelilový vosk, kakaové či bambucké máslo a třeba i lanolin. 

Ve vosku na vousy, od kterého čekáme opravdu výrazný styling a nakroucené kníry, hrají výše zmíněné přírodní vosky absolutní prim. To aby bylo dosaženo nejlepšího toužícího efektu. Aplikace je stejná jako u balzámů, přičemž vosk je ještě o něco tužší a je potřeba ho opravdu velmi důrazně promnout a zahřát. Výsledkem si ale můžete být jisti. Knír nebo vousy zvládnou s voskem i krkolomnější úpravy.

 

 

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.