Rozdíl mezi kolínskou a vodou po holení

Ať už máme jakýkoliv plnovous či pár chloupků na bradě, musíme se čas od času oholit. Každý má jiný styl holení a každý preferuje něco jiného. 

Ovšem nehledě na způsob oholení dostane kůže vždycky na frak. Ranky, otevřené póry a vysušená pokožka. Aby to pleť zvládla co nejlépe a mohla se uklidnit a zahojit tak je zapotřebí ji hydratovat a uzavřít póry. K tomu existuje několik nejrůznějších způsobů. My se ale zaměříme na dva příjemné rituály použití kolínské vody a vody po holení.

Proraso Sandalwood voda po holení

K čemu slouží kolínská? 

Kolínská, volně přeloženo z francouzkého Eau de Cologne (Parfémová voda z něměckého Kolína nad Rýnem). Dnes synonymum pro jakýkoliv parfém s obsahem 2-5% vonných látek. A jak používat kolínskou vodu? Potřebné množství si připravte do dlaní a aplikujte především na krk nebo zápěstí. Je to ve skutečnosti přece jen lehčí verze toaletní vody a její hlavní úkol je navonět.

Některé kolínské (třeba Proraso nebo Be-Viro)  již mají i sprejový aplikátor pro jednodušší použití, které pořád ještě obsahují alkohol a umí pěkně prohřát a vydezinfikovat. 

K čemu slouží voda po holení?

Voda po holení má narozdíl od kolínské i účinky, které pomáhají kůži hydratovat, uzavřít póry a celkově zklidnit. A jak aplikovat vodu po holení? Dle některých výrobců prý ve dvou fázích. Jednou hned po holení a podruhé jakmile první vrstva zaschne. To zejména ocení ti co trpí na suchou kůži. Zde platí, že nakapeme přiměřené množství do dlaní a naneseme na celou oholenou plochu.

Váš tým Lev Salónů!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení