Rozdíl mezi shavettou a břitvou

Tento článek bude zaměřený opět na holení. Vysvětlíme si základní rozdíl mezi shavettou a břitvou, jakožto základními nástroji tradičního holení.

K čemu mi poslouží shavetta? 

Shavetta je nástroj, pomocí kterého dosáhnete zejména dokonale ostrých kontur, ale bezpochyby poslouží i pro oholení celé tváře. Shavetta se před holením nejdříve musí “nabít“. Poloviční, nebo celá žiletka (záleží na typu shavetty) se vloží dovnitř a řádně se upevní. Zkráceně řečeno je shavetta rychlejší a jednodušší způsob oholení oproti břitvě, jelikož namísto jejího obtahování stačí pouze vyměnit žiletku za novou.

Shavetta Hey Joe

K čemu mi poslouží břitva? 

Břitva je velmi ostrý nástroj, který je na první pohled podobný shavettě. Potřebuje však náležitou péči a zkušeného pána. Holení břitvou vyžaduje čas a trpělivost. Pokud však máte dobře naostřenou čepel, dosáhnete dokonalejšího oholení než pomocí shavetty, ať už jde o zarovnávání kontur či holení celé tváře.

Základní rozdíl je tedy v ostří. U břitvy je čepel nevyměnitelná a musí se pravidelně obtahovat na řemenu a olejovat. Naopak u shavetty stačí jednoduše žiletku vyměnit za novou, jednak z hygienických důvodu a zejména pak kvůli ostří. 

Jaký dodržovat sklon? 

Při holení shavettou či břitvou se doporučuje holit v úhlu 40 stupňů k tváři. Při větším sklonu hrozí pořezání či poranění. U obou nástrojů je naprostým základem ostří. Pokud máte tupou čepel a žiletku, nedosáhnete při holení žádného výsledku, a dokonce může dojít i k pořezání. Po holení svůj nástroj pečlivě opláchnete a nechte uschnout. Nesnažte se je sušit ručníkem, mohlo by dojít k otupění. Na závěr nezapomeňte na Vaši tvář, která si jistě také zaslouží svou péči po holení.

Buď Lev Salónů!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení